e
sv

RDR2 Türkçe Yama’sında Tepki Çeken Fiyatlandırma!

Çeviri yapan Anonymous grubunun aylık olarak ödeme alarak yamaları kullanılabilir yapan “Anonymous Game Pass” adlı abonelik sistemini duyurdu. “Ülkemizde yapılan en büyük yerelleştirme projesi” denilen projenin fiyatı dikkat çekti!

Anonymous Game Pass’in asıl amacı kullanıcılardan aylık bir ödeme alarak daha stabil ve sürekli üretim olması olduğunu söylendi. Bunu RDR2’nin Türkçe yamasının test döneminin bitişi ile birlikte duyurdu ve yamaya ulaşmanın tek yolunun Anonymous Game Pass’i satın alınması olduğunu söylediler. Gelen tepkilerin üzerinde 50TL tekil satış fiyatı da belirleyen grup yine de yamayı bekleyen insanları memnun edebilmiş gibi görünmüyor. “Sırf sizin yamanızla oynamak için konsolda oynamadım, aylarca bekledim. Şimdi de yama ücretini biriktirmek için bekleyeceğim.” diye yorumlar da vardı. Bunun yanında DonanımHaber.com sitesinde Anonymous grubunun vergi ödemediği söylenmesi DonanımHaber.com sitesindeki tartışmayı daha da körükledi.

Aylık sadece 29.99TL ye Xbox Game Pass satın alarak birbirinden kaliteli yüzlerce Xbox ve RDR2’yi oynayabiliyorsunuz. Oyunu sadece çevirisinin 50TL olması çoğu kişiye çok pahalı geldi. Oyunun yamasını tekil bi şekilde 50TL olarak almaktansa Aylık olarak 20TL’ye edinmek de kullanıcılara hiç mantıklı gelmiş gibi görünmüyor.
Sevinenler, üzülenler, kızanlar ve savunanlar oldu ama kesin olan bi şey varsa o ise kesinlikle fiyat politikasının yanlış olması. Öngörülen satır sayısı 650.000 olan projede, öngörülen kelime sayısı ise 2.000.000 olduğu söyleniyor. Proje sizce 50TL’lik fiyatını hak ediyor mu? Yoksa yine de pahalı mı?

Aylık 20TL’ye ulaşabileceğiniz Anonymous Game Pass’in içinde bulunan oyunlar:
Blackwood Crossing
Control: The Foundation
Hitman 1 (2016)
Hitman 2 (2018)
Mad Max
Red Dead Redemption 2
The Walking Dead Definitive Series
The Walking Dead: Final Season

Çevirinin resmi sitesi: https://www.anonymousceviri.com/2019/10/red-dead-redemption-2-turkce-yama.html?m=1

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Sıradaki içerik:

RDR2 Türkçe Yama’sında Tepki Çeken Fiyatlandırma!