e
sv

Qualcomm Snapdragon 865+ Duyuruldu Ve İşte Özellikleri!

Amerakli,Telefonlar için işlemci üreten Qualcomm, Yeni amiral gemisi telefonlar için ürettiği Qualcomm Snapdragon 865+’i duyurdu. Yüksek performansa uygun çekirdeği, düşük güç tüketimi ve yeni bağlantı teknolojilerine sahip olması ile gözleri üstüne çekiyor. Üstelik oyunculara yönelik olarak yüksek performans ve özellikler barındıran bu işlemcinin diğer detayları haberimizin devamında!

Qualcomm Snapdragon 865+ , Dünyanın en hızlı mobil yonga setine sahip. Bir tane Cortex-A77 çekirdeği 3.1 GHZ hızına yükseltmiş hızı ulaştırılmış bu işlemci bu sayede %10’luk bir performans artışına ulaşmış oldu. 3 tane Cortex-A77 çekirdeği 2.42 değerinde kalmış durumda. Verimlilik için 4 tane Cortex-A55 çekirdeği ise 1.8 GHZ hızına çıkabiliyor. Önemli bir detay ise Qualcomm Snapdragon 865+,Qualcomm Snapdragon 865‘in hız aşırtmasız halidir.

İşlemci’nin performans artışı Grafik tarafınada yansımış durumda. Daha verimli hale gelen, Adreno 650 GPU %10 daha yüksek frekans hızında çalışabiliyor. Ayrıca 144 HZ ekran desteği bu işlemci ile sunulmuş durumda.

Qualcomm Snapdragon 865+,Bağlantı kısmında  FastConnect 6900 adlı bir çip paketi kullanmakta. WiFi 6, 6E, Bluetooth 5.2 ve aptX Audio özelliklerini içinde taşıyan bu çip paketi, 6 GHz bandında 3.2 Gbps’e aktarım sağlayabiliyor. Oyuncular için geliştirilmiş olan  Snapdragon Elite Gaming çevrim içi olduğu zaman, gecikme süresini 3ms civarlarına kadar indirebiliyor. Artı olarak Qualcomm X55 5G modem işlemci paketinin içinde gelmeye devam ediyor.

 Ve Snapdragon 865+’i içinde bulunduracak ilk telefonlar ortaya çıktı. Bu ay içinde tanıtılmasını beklediğimiz Lenovo Legion Phone’ ve ASUS ROG Phone 3’ün gücüne güç katıcak ve bu telefonların kalbine oturucak.

Diğer amiral gemisi telefon üreticilerinde bu yıl içinde Snapdragon 865+ işlemci’ye geçebilceklerini tahmin ediyoruz.

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Sıradaki içerik:

Qualcomm Snapdragon 865+ Duyuruldu Ve İşte Özellikleri!