e
sv

PlayStation 5 DualSense İlk Defa Canlı olarak Görüldü!

Geçtiğimiz günlerde sizlere PlayStation 5’in Türkiye fiyatının belli olmuştu bunu sizler ile paylaşmıştık, buraya tıklayarak haberimize gidebilirsiniz. Şimdi ise PlayStation 5 kontrolcüsü DualSense ilk kez canlı olarak görüntülendi. DualSense büyük boyutu le dikkat çekiyor.

Peki DualSense nasıl gözüküyor?

Tanıtıldığında fotoğraflardan gördüğümüz DualSense, bu sefer üretim sırasında görüldü. çift renkli bir tasarıma sahip DualSense bu yönü ile konsol ile renk uyumu sağlıyor. Boyut tarafında ise Playstation 4’den bariz bi şekilde daha büyük olduğunu görüyoruz. Buna DualSense’in tek elle tutulmasının çok kolay olmamasından vardık. DualSense tek elle tutalamayacak kadar büyük.

DualSense bariz bir şekilde büyümesinin sebebi henüz belli değil. Fakat güvenli kaynaklara göre DualSense’in daha uzun kablosuz kullanım süresi için bataryasının büyütülmesi ile boyutların büyüdüğü söyleniyor.

DualSense’in büyümesi için gerekli bir sebep olarak görülebilir.

Konsolun’da büyüdüğünü görüyoruz bunun sebebi ise etklili bir soğutmaya sahip olmasından dolayı konsolun boyutlarının büyümesi doğal bir durum. Konsolun gücünü ise  AMD Zen 2 CPU ve RDNA 2 GPU ikilisi sağlıyor.

 DualSense’in kasım ayı içerisinde satışa sunulması bekleniyor.

Fiyata gelicek olursak Avrupa fiyatı ise 59,99 euro(yaklaşık 460 TL + vergi)

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Sıradaki içerik:

PlayStation 5 DualSense İlk Defa Canlı olarak Görüldü!