e
sv

Ortalama Ağırlıklıkta Bir İnsanı Taşıyabilen Drone; “Ultra

Sinema sektörü üzerine çalışan Flying Pictures adındaki şirket, Dünyadaki en güçlü olacak Drone’u Ultra’yı duyurdu. Sinematografi için özel üretilecek bu drone 115 km hıza ulaşıp 110 kilogram ağırlık kaldırabiliyor.

Robotların gelişmesi hayatımıza giren robotlar her gün gelişiyor. Drone üreticileride gelişerek, sektörlerin ihtiyaçlarına göre üretim yapıyor.

Şimdi ise Flying Pictures, Dünyanın en güçlü olacak Drone’u Ultra’yı duyurdu.

Flying Pictures’ın Ultra isimli Drone’u bugüne kadar ki bütün gördüğümüz modellerden daha modern ve daha güçlü ayrıca son derece güvenli olması sinema sektörünün vazgeçilmez donanımı olucak gibi. Büyük olması ile dikkat çeken bu drone sinema sektörüdeki çalışanların işini kolaylaştırıcak.

Karşınızda Ultra;

Yukarıda gördüğünüz gibi büyüklüğü ile dikkat çeken bu drone, teknik özellikleri ile daha çok dikkat çekiyor. Ultra 60 kilogram yük taşıma 110 kilogram yük kaldırma özelliğine sahip. Bu drone yaklaşık 110 kilometre hıza çıkabiliyor. Bu hız ise Ultrayı aksiyon sahneleri için yeterli duruma getiriyor. Ve Ultra Libra L7 kamera ekipmanını taşıyabilen ilk drone!

Ultra, Birleşik Krallık Sivil Havacılık Otoritesi (CAA) tarafından testlere sokuldu ve onaylandı. Kısaca bu drone kendini zorlu durumlar karşısında ispatlamış. Bu da sinema sektörü çalışanlarının Ultra’yı rahatlık ile kullanbilceği anlamına geliyor, ne de olsa binlerce dolarlık ekipmanları taşıyor bu drone’lar.
Ultranın güvenlik önlemlerine baktığımızda, yedek pil ve pervaneler gözden kaçınılmaz. Ayrıca arıza durumları için 2. bir mekanik kontrol ünitesi Ultra drone’da bulunuyor. En garibi ve güzel olanı ise Ultra drone’nun bir paraşüte sahip olması bunun sayesinde, bir kaza anında binlerce dolarlık ekipmanlar çöp olmuyor.

Flying Pictures imzalı drone, farklı kombinasyonlara müsait bir şekilde dizayn edilmiş. Yani sadece Libra L7 kamerasını kullanmak zorunda değilsiniz. Açıklamak gerekirse çekim ekipleri, bu drone’da isterler ise Arriflex 435 ve Zeiss CP3 lenslerini kullanabilirler, Alexa Mini Multi-Array ve hatta yayıncılığın geleceği tabiri ile hitab edilen Shotover M1’i bile bu drone ile kullanabilirler.

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Sıradaki içerik:

Ortalama Ağırlıklıkta Bir İnsanı Taşıyabilen Drone; “Ultra