e
sv

MediaTek Uygun Fiyatlı 5G İşlemcisi, Dimensity 720’yi Tanıttı!

MediaTek, uygun fiyatları telefonlar için üreticeği Dimensity 720 işlemcisine 5G desteğini vericeğini açıkladı. Bu işlemci optimizasyonu iyileştirmeleri ile düşük güç tüketimide vaad ediyor.

Kısa bir süre önce, Finlandiya’daki Ar-Ge merkezinde 6G üzerine çalıştığını söyliyen MediaTek bunun ile birlikte 5G teknolojisini yaygınlaştırma yolunda devam ediyor. MediaTek bütçe dostu cihazlar için ürettiği Dimensity 720 işlemcisine 5G desteğini sunması gayet güzel bir şey.

TSMC’nin 7nm bandında üretilen Dimensity 720 5G, VoNR, 5G/4G çift SIM kart ve 5G desteğine sahip. 5G teknolojisi yüksek güç tüketimi demek MediaTek bu güç tüketimini MediaTek 5G UltraSave teknolojisi ile kontrol altına almayı hedefliyor. Bu sistem internet ağının kullanıma göre enerji tüketimini kontrol edebilen bir sistem.

8 çekirdeğe sahip  MediaTek Dimensity 720 5G, ağır işlemler için iki adet 2.6 GHz’lik frekansa sahip ARM Cortex-A76 çip bulunuyor. Grafik gücünü ise ARM Mali G57 GPU’dan alan bu işlemci, 12 GB’a kadar LPDDR4X RAM ile depolama standardına sahip. 90 Hz’lik OLED ekranın yanında HDR10+ desteği gayet iyi.

64MP tek, 20 MP + 16 MP çift kamera desteğine sahip bu işlemci, MediaTek’in dahili APU’su sayesinde yapay zekayada sahip.

Bu işlemcinin Kuzey Amerika, Asya ve Avrupa’da satılacak orta segment telefonlarda kullanılacak olsada ilk hangi telefonda bu işlemci olacağı hakkında henüz bir bilgi yok.

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Sıradaki içerik:

MediaTek Uygun Fiyatlı 5G İşlemcisi, Dimensity 720’yi Tanıttı!