e
sv

İntel’in 28 Çekirdekli Ice Lake-SP Xeon İşlemcisi Geekbench’e Girdi

İntel’in yakın bir tarihte çıkarması beklenilen Ice Lake-SP Xeon, Geekbench’te çift soket sistemiyle performans testine girdi. Bu işlemci AMD tarafındaki rakibi ile kafa kafaya performans verdi.

İntel, yakın bir zamanda Ice Lake-SP Xeon işlemcsini tanıtacak. Yeni işlemci modelleri ile tabiki de güçlü SKU’larada geçilecek. Uzun bir süredir 14 nm teknolojisi kullanan İntel bir süre daha bu teknolojiyi kullanmaya devam edecek. Ancak İntel’in ilk 10 nm işlemcisi bu işlemci olacak yani bu işlemci ile 10 nm geçişi başlayacak.

Geekbench testi sonuçları;

Çift soket ile gelecek olan 10 nm Intel Ice Lake-SP Xeon, toplam olarak 56 çekirdek ve 112 threade sahip olucak.1,50 stok hız ve 3,19 GHz hıza kadar ulaşilen turbo hızı ile bu işlemci, Microsoft Windows Server 2019 üzerinde 511,66 GB RAM’in bulunduğu bir platformda teste girdi.

İşlemci, tek çekirdekte 3.424 puan almayı başardı. Bunların yanı sıra çok çekirdekte ise 38.079 puan puan aldı. Yani İntel test işlemcileri ile bile şuan ki iş dünyasına adapte olmuş durumda.

İntel’in en büyük rakibi AMD tarafındaki denk işlemcisi 64 çekirdeğe ve 128 iş parçacığına sahip EPYC 7442, Geekbench’te tek çekirdek kısmında  4.398 puan alarak İntel’i geçti ancak çok çekirdek kısmında 35.492 puan alarak İntel’in gerisinde kaldı.

Fakat İntel henüz 7 nm işlemcileri erteleyip geçmediği için puan farkı AMD ile İntel arasında göz ardı edilebilir.

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Sıradaki içerik:

İntel’in 28 Çekirdekli Ice Lake-SP Xeon İşlemcisi Geekbench’e Girdi