e
sv

İntel 7 nm işlemcileri 6 Ay Daha Erteledi!

İntel 7 nm işlemciler 2022’de piyasaya çıkarmayı planlıyordu, ancak bu tarih 6 ay daha ertelenerek 7 nm işlemciler 2023 yılına kaldı.

İntel, ikinci çeyrek finansal raporunda yatırımcılarına kötü haberi, 7 nm işlemcilerin 6 ay daha ertelendiğini verdi.

İntel 7 nm işlemcilere geçişi 6 ay daha erteleyerek, toplamda 12 ay ertelemiş oldu. AMD ve NVİDİA gibi rakipleri 7 nm işlemci üretirken İntel 10 nm işlemci üretmeye devam edecek.

Toplamda 1 sene ertelendi!

Tom’s Hardware’in haberine göre,  Intel CEO’su Bob Swan finansal raporu açıkladığı sırada 7 nm üretim sırasında verimin azalmasına sebep olan bir hata bulduğunu söyledi. Bunun sonucunda İntel, ‘beklenmedik durum planlarına‘ yatırım yaptı.

İntel’in bu kararı sonucunda, 7 nm İntel işlemciler 2022’nin sonunda veya 2023’ün başında ancak üretimde olucak gibi. Bunların yanı sıra 7 nm GPU’lar 2021’in sonu veya 2022’in başında üretimde olucak gibi.

İntel erteleme yaparken, AMD 5 nm işlemcilerini 2022 yılında piyasaya sürmeye hazırlanıyor. İntel’in 10 nm işlemcileri Alder Lake serisi ise 2021 yılının yarısında piyasaya sürülecek.

İntel ve AMD’nin dışında gelişen bir işlemci üreticisi olan Apple, İntel’in işlemcilerini bırakıp kendi üretimleri olan ARM tabanlı 7 nm’lik işlemcilere geçiceğini açıklamıştı.

İntel’in rakipleri günden güne güçleniyor işi zor.

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Sıradaki içerik:

İntel 7 nm işlemcileri 6 Ay Daha Erteledi!