e
sv

İkinci El Otomobil fiyatları için Bakanlık devreye giriyor !

İkinci el otomobillerde yaşanan haksız fiyat artışları için Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan açıklama yaptı. Bundan sonra herkesin dildiği gibi satış yapamayacağı otomobil sektöründe birçok firma ya ceza kesildi ve denetimler sıklaştırıldı.

Şuan Dünya genelinde devam etmekte olan pandemiden dolayı artan döviz kurları ile birlikte sıfır otomobil almak kullanıcıları zor durumda bırakıyor , bundan dolayı ikinci el otomobil seçmeye karar vermek daha mantıklı bir hal almakta. Ancak bu durumdan yararlanmak isteyen fırsatçılar öylesine fiyatları arttırmaya çalışıyorlar ki yer yer ikinci el otomobil fiyatı ,sıfır otomobil fiyatından daha pahalı bir durumda. Durum böyleyken kullanıcılar sıfır otomobil almak için bayilere akın ettiler.

Birçok kullanıcı oluşan trajikomik durumdan dolayı bakanlığa şikayetlerini ilettiler ve Ticaret Bakanlığı açıklamalarda bulundu .Ticaret Bakanı Sn. Ruhsar Pekcan : ” Haksız fiyat artışı için 17.000 firma için 52.000 şikayet geldi. 50.000 üründe incelememiz bitti . 2400 firmanın savunmasını bekliyoruz . Haksız fiyat artışları için çok sayıda şikayet geliyor. İkinci el araç ve konut satışında ilan edilen fiyat farklarının tespiti konusunda Hazine ve Maliye Bakanlığı ile çalışacağız . 10.000 ürünü inceledik 300 tane ceza kesildi . Maliyetlerde artış varsa ceza kesmiyoruz , kesilen cezalar haksız fiyat artışlarına yönelik. ”

İkinci el satış firmalarında (Galeri) çalışan kişilerin mesleki yeterlilik belgesi olması gerekiyor ve aynı zamanda kaldırım

yol gibi yerleri araçlar için teşhir alanı olarak kullanmaları yasaklandı.

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Sıradaki içerik:

İkinci El Otomobil fiyatları için Bakanlık devreye giriyor !