e
sv

Huawei Mate 40’ta BOE Marka Panel Kullanılacak

Huawei, son dönemlerde ABD’nin amborgosundan yüzünden büyük sorunlar yaşıyor, en büyüğüde tedarik sorunu. Örnek vermemiz gerekirse TSMC ile anlaşması bitti bundan sonra TSMC,  Kirin marka marka işlemci üretmeyecek. Bundan dolayı Huawei Mediatek ile anlaşma sağladı. Herkesin bildiği gibi Android lisans sorunlarıda yaşanıyor. Şimdide ayrıntıları henüz tam belli olmamış Huawei Mate 40’ın panelinin BOE üretimi AMOLED paneller olucağı söylendi.

Hepinizin bildiği gibi, Huawei Mate 40 modeli Huawei’nin en üst seviye modellerinden olan, şık ve zarif bir cihaz olarak karşımızda. İşte bu sebeple Mate 40’ın önemli olduğunu söylebiliriz. Bugün bir Twitter kullanıcısı Mate 40’ta kullanılcak AMOLED ekranı “BOE“‘nin üreticeğini idaa etti.

Mate 40 Pro modeli tarafında işler biraz daha farklı. O cephede LG Display ile Samsung markaları daha ağır basacak gibi. Sebebi ise BOE daha Samsung ile LG kadar gelişmiş bir panel üreticisi olarak kabul edilmemekte. Pro modellerin fiyatını ve performansını düşününce böyle bir adım fazla ilginç gelmiyor.

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Sıradaki içerik:

Huawei Mate 40’ta BOE Marka Panel Kullanılacak