e
sv

En İyi 5 Hikaye Oyunu !

Gerek internete ihtiyaç duymadan oynanabilmeleri gerekse bizlere güzel bir hikayeyi anlatan oyunlar hikaye modlu ( story mode ) oyunlar . Hikayenin ön planda olduğu oyunlar bizi yaşadığımız dünyadan koparıyor , bizi başka dünyalara götürüyorlar ise başarılıdırlar . Bizde size en çok beğenilen hikaye oyunlarını seçtik .

NOT: Bu sıralamada oyunlar arasında kıyaslama yoktur.

  1. MAX PAYNE serisi

Max Payne oyun dünyasına yeni bir soluk getirmiş oyundur özellikle Bullet Time mekaniği ile diğer oyunlardan ayrı bir yerdedir. Aksiyon türündeki bu oyun amerikan rüyasını yaşamak isteyen polis memuru Max Payne’in karısının ve çocuğunun öldürülmesinin ardından bunu yapanlardan intikam alması üzerinedir . Max Payne ilk olarak 2001 yılında Remedy Entertainment tarafından geliştirilip sonradan Rockstar Games’ in çatısı altında devam ettirilmiştir. Oyun üç bölümden oluşmaktadır : MAX PAYNE – FALL OF THE MAX PAYNE – MAX PAYNE 3

2. Half Life serisi

Half Life ilk olarak 1998 yılında Valve tarafından geliştirilmiş aksiyon – bilimkurgu oyunudur. Oyun fps ( first person shooter ) oyunudur ( birinci şahıs nişancı ) . Oyunda Dr. Gordon Freeman isimli bilim insanını yönetiyoruz . Oyunun hikayesi Xen isimli bir boyuttan Black Mesa isimli araştırma merkezine gelen uzaylıları öldürmek üzerinedir.

3. The Last of Us serisi

Oyun serisi Naughty Dog tarafından yapılmıştır . Oyun serisinin birinci oyunu 2013 yılında piyasaya sürüldü . Hayatta kalma ve aksiyon-macera korku türündeki oyun 2033 yılını konu alır . 2033’den yirmi yıl önce tüm dünyayı saran salgın hastalık insanları bir çeşit canavara dönüştürür. Salgın yüzünden insanlık küçük gruplar halinde yaşamaya başlamış ve karakterlerimiz Joel ve Ellie ‘yi biz kontrol ediyoruz.

4. ALAN WAKE

Alan Wake ilk olarak 2010 yılında Remedy Entertainment piyasaya sürülmüş üçüncü şahıs korku-aksiyon oyunudur. Oyun yazar olan Alan Wake’in karısı ile birlikte tatile çıkması ile başlar tuhaf güçler tarafından karısı kaçırılan Alan Wake bu gizemi çözmek zorundadır.

Alan Wake’in yanı sıra aynı oyun yapımcısı tarafından yapılan CONTROL ( 2019 ) ve QUANTUM BREAK ( 2016 ) birer sanat eseridir.

5. GRAND THEFT AUTO serisi

Tüm oyunları ile efsane olan Rockstar Games tarafından yapılan oyun serisini duymayan yoktur herhalde . Tüm oyunlarında amerikan rüyasını konu edinen video oyunu serisinin en eski oyunları bile oynanmaya değerdir.

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Sıradaki içerik:

En İyi 5 Hikaye Oyunu !