e
sv

En İyi F/P B450m ?

Bir çoğumuz şuan pandemi den dolayı evde vakit geçirmeye çalışıyoruz ,ama bunu yaparken zorlanıyoruz ve çoğumuza oyun oynamak ilaç gibi gelmekte. Konsollarda ki ek gümrük vergisinden ve oyunlarda ki fiyatlardan dolayı bilgisayar toplamaya karar veriyoruz. Karar verirken de verdiğimiz paranın en iyi karşılığını almak istiyoruz ve bunu yaparken kararsız kalmaktayız. İşlemci seçtikten sonra sıra anakart seçimine geliyor ve birçoğumuz ne yapacağını bilmiyor .

B450 anakartlar arasında bir çok markaya ait modeller piyasada bulunmakta. Bir marka soğutmaya yoğunlaşırken , bir diğer markada giriş çıkış portlarına vs yoğunlaşıyor. Ve ister istemez gereksiz fiyat etiketine sahip anakartlar bulabiliyoruz , ama aynı zamanda da her iki tarafa da önem verip F/P anakartlarda bulunmakta.

İşte Karşınızda Gigabayte B450m -S2H

B450M-S2H modeli gerek sunduğu giriş çıkış portlarından gerekse de 3. nesil Ryzen işlemci desteğini 470 TL ye varan fiyatlara sunmasıyla birçok kullanıcının ilgi odağı .

Peki B450m-S2H ‘ın giriş çıkış portları neler ?

USB (Type-A) :

2x USB 2.0

4x USB 3.2 GEN 1

HDMI :

1x HDMI 2.0

Ses Jakı Sayısı :

3x 3.5mm

Desteği sunarken 1 tane de M2 DESTEĞİ sunmakta.

Anakartımızın bir diğer özelliğide Mosfetlerin üzerinde pasif soğutma sağlayan bir soğutucu mevcut , bu soğutucu sayesinde işlemcinizin ısınan vram yapılarından dolayı işlemcinin performansı düşmeden stabil kalacak , evet bu fiyat bandında mosfet soğutucu şaşırtıyor.

Bir diğer konu ise Ram desteği

Anakartımızın üzerinde bulunan 2 adet DDR4 ram kanalları maximum 32gb ve 3600mhz ye kadar ram desteği sunmakta. Gerçekten böyle bir fiyat ile 3600mhz deneyimini yaşatması çok iyi.

Peki bu anakart ile 3900x kullanabilir miyim ?

Evet , anakartlar daki Chipset farklarının soğutma dışında herhangi bir eksiği veya fazlası yoktur .Rahat bir şekilde kullanabilirsiniz ,ama overclock gibi işlere girecekseniz daha güçlü soğutma yapısına sahip B450 anakartlara bakmanızı tavsiye ederim.

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Sıradaki içerik:

En İyi F/P B450m ?