e
sv

Dünyadaki ilk THX Sertifikasına Sahip Oyun Modlu Tv’leri; TCL 6 Serisi

TCL, yeni 6 serisi 4K UHDTV’lerinde THX sertifikasına sahip oyun modunu kullanacak. TCL’nin yeni TV’leri, oyun modu sertifikalı ilk TV’ler olucak. Satışına ise yaz aylarında başlanacağı söylenmekte.

Uygun fiyatlı TV’leri ile bilinen Çinli marka TCL dünyanın il THX sertifikasına sahip oyun modlu TV’si olmak için THX Ltd. birlikte çalışıyor. TCL 6 serisi 4K TV’lere oyun modu, oyuncular için için olumlu bir özellik.

THX sertifikasına sahip oyun modlu ilk TV modeli 4K UHDTV 6 serisi, daha çok PlayStation yada Xbox kullanıcılarının tercihi olacak gibi. 35 yıldır hem oyun hemde görsellik alanında en önemli belgerlerden olan THX sertifikası; renk, ton ve görüntü kalitesi alanında cihazı 400 testten geçiriyor. Siyah ile Beyaz tonunu ayarlamak için TCL ile ortak çalışan THX mühendisleri, oyuncular için üretilmiş bir cihazı karşımıza getirdiler.

Fiyatlar hakkında henüz kesin bir bilgi yok, ancak yaz aylarında satışa çıkması bekleniyor. Ayrıca farklı boyutlar ile satın alınabilecek.

TCL’in THX sertifikalı TV’sinin özellikleri;

  • Renk: Bazı oyunlar filmlerden daha parlaktır. THX sertifikasına sahip oyun modu canlı renklerin yanı sıra renklerin ayarlarını yapılandırabiliyor.
  • Hız: THX sertifikasına sahip oyun modlu TV’lerin yenileme hızları(Hz) 120 Hz üzerinde olması bekleniyor.
  • Tepki süresi: Yeni TCL TV’lerde gecikme süresi en aza getirildi. Oldukça hızlı tepki verebilen bu TV oyunda modunda gayet iyi deneyimler sunuyor.
  • Netlik: Yenilime hızı görüntüyü sabitlerken, arka planda hareketli nesneleri görünümünü iyileştiriyor.
  • Akıllı sistem: THX sertifikalı TCL TV’ler, uyumlu konsol ve PC’lerde otomatik THX moduna geçiş yapabiliyor.
okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Sıradaki içerik:

Dünyadaki ilk THX Sertifikasına Sahip Oyun Modlu Tv’leri; TCL 6 Serisi