e
sv

Apple’ın Yeni Telefonlarda Kutu İçeriği Boş Olabilir!

Apple’ın yeni iPhone 12 serisinin bu yaz duyurulması bekleniyor. Apple cihazlarında maliyetini düşürmek için hazırlıklar yapıyor gibi görünüyor. Kutu içeriğinde sadece telefon olabilir! Detaylar haberimizde!

5G’ye geçişten dolayı üretim maliyeti artan telefonlarda, Apple fiyatı arttırmak istemiyor ama kârını da azaltmak istemiyor. Bunun için ise telefon kutusundan sadece telefon çıkması yönünde iddialar var. Tam bu dönemde Apple’ın Amerika’daki müşterilerine telefon yanında gelen aksesuarlar ile ne yapıyorsunuz diye sorular sorması bu işin gerçek olduğunu kanıtlar nitelikte. aksesuarlar yüzünden her yıl yüzlerce tonluk elektronik çöpün oluşuyor olması da bunu tetikleyen olaylardan biri olabileceğini söyleniyor. Ama hepimizin tahmin edebileceği üzere en zayıf nedenlerden biri de çevre kirliliği.
Hali hazırda Türkiye’de çok pahalı olan Iphonelar bir de kutu içindeki aksesuarlar için ekstra para alma yoluna giderse Türkiye’de daha da kan kaybedebilir. Dünya çapında en çok satan modellerin en ucuz Iphonelar olduğunu düşünürsek bu tarz bir fiyat artışı Apple’ı daha kötü bir konuma getirebilir.

Kutudan sadece telefon çıktıktan sonra şarj aletlerini, kulaklıklarını ise ekstra para ile satacağı düşünülüyor. Ayrıca uzun vadede ise Iphoneların tamamen kablosuz şarj ile şarj olacağını iddia edenler de var. Fiyatlarda bir indirim olmamasına rağmen kutu içeriğinin azalması müşteriyi ciddi anlamda kızdıracak gibi görünüyor. Ne olacağını görmek için beklemek dışında yapacak bir şey yok gibi görünüyor. Umarım hem müşteriyi üzmeyecek hem de çevreyi kirletmeyecek bir yola gidilir.

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Sıradaki içerik:

Apple’ın Yeni Telefonlarda Kutu İçeriği Boş Olabilir!