e
sv

Apple’ın AR Gözlüğü İçin Oluşturulan İlk Konsept !

Apple ‘ın yeni duyuracağı cihazlar arasında bulunduğu iddia edilen Apple AR Gözlük için konsept tasarım yayınlandı. Bir çoğumuz için artık ‘EFSANE’ durumuna gelen Apple AR Gözül için konsept tasarımı yayınlayan Hacker 34 isimli tasarımcı isimin yanı sıra tasarımı ile de dikkatleri üzerine çekmeyi başardı.

Abd merkezine sahip teknoloji de şuan neredeyse lider diyebileceğimiz Apple , uzun zamandır yeni çıkaracağı gözlük ile gündemde. Apple ‘ın şuana kadar hiç bahsetmediği ürün arttırılmış gerçeklik gözlüğü olarak karşımızda ve neler vadedeceğini bilmek gerçekten çok zor.

Hacker 34 isimli tasarımcı ise herhangi bir ipucu olmadan oluşturduğu tasarım ile kullanıcıları heyecanlandırmayı başardı.Bu kadar etki yaratmasının sebebi de tasarımcının kullandığı özellikler şuan gerçekleşmesi mümkün olan ve mevcut verilerle oluşturulmuş olması.

Tasarımcı Hacker 34 bu konsepte retina ekran kullanıyor ve G1 adlı işlemciden gücünü alacağını iddia ediyor.Apple ‘ın arttırılmış sanal gerçeklik gözlüğü için Lidar teknolojisini konsepte ekleyen kullanıcı aynı zamanda gözlük çerçevelerinden dokunmatik olarak kontrol edilebileceğini öne sürüyor ve hızlı şarj ile birlikte geleceğini de konsept tasarımda düşünmüş.

Tasarımcımıza göre gözlük çok işlevli olacak ,örneğin kullanıcılar gözlük sayesine bildirim alabilecek veya yol bilgisine navigasyon üzerinden erişebilecek. Aslında bir bakımdanda bu teknoloji Apple ‘a zarar verebilir , iPhone ve Apple Watch ‘ın kullanım oranları azalabilir. Dünya devi Apple ‘ın ise bunu istediği ya da istemediği yönünde herhangi bir haber bulunmamakta.

Konsept Videosu :

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Sıradaki içerik:

Apple’ın AR Gözlüğü İçin Oluşturulan İlk Konsept !