e
sv

Apple, ARM Tabanlı Bir Konsol Geliştiriyor Olabilir!

Tamamen kendi değirmenini kendi çevirmeye çalışan Apple, tümüyle ARM işlemcilere geçiş vizyonuna bürünmüş durumda. Apple ilerleyen zamanlarda oyunculara özel oyuncu bir mac ve oyuncu bir oyun konsolu üzerine çalışıyor olabilir.

Apple, WWDC 2020 etkinliğini düzenlediği sırada intelden vazgeçtiğini ve Kendi ARM A Serisi Yongalarına geçtiğini açıkca belirtmişti. Fakatın Apple’ın kendi ARM tabanlı oyun konsolu üretme gibi fikirlerininde olduğunu düşünüyoruz.

MauriQHD’’nin paylaştığı bir tweetde, Apple’ın ARM tabanlı bir oyun konsolu üzerine çalıştığını belirtiyor ve bu tweetin paylaşıldığı zaman doğru bir zaman sebebi ise Apple’ın kendi donanımlarına geçiş yapma planlarını açıkladığı bir zamanda yayınladı.

ARM işlemcilere geçicek ilk ürün grubu ise sırasıyla şöyle;

*13 inç MacBook Pro

*MacBook Air

*Diğer Mac’ler

Yeni işlemcilerin mevcut ürün grubunda kullanılması gayet normal. Fakat Apple ileriki zaman için ARM tabanlı bir oyun konsolu geliştirme planı kuruyor ve şimdiden geliştirmeye başlamış olabilir.  A12X Bionic  desteğine sahip Apple 6 TV’nin geliştirilmiş soğutması sayesinde güçlü ve kompakt bir yapıda olucağını söylenmekte. Artı olarak Apple TV için özel bir oyun denetliyicisi üzerine çalışıldığı söyleniyor. Bununla birlikte Apple kullanıcıları Arcade hizmetine daha rahat şekilde erişebilcek.

Üstellik bu adımlar Apple’ın Oyun konsolu alanındaki ilk adımların biri.

Apple zaten Apple TV için hali hazırda bir donanım kullanıyor bu Apple için, ARM tabanlı bir oyun konsolu geliştirmesinde kolaylık sağlayacaktır. Fakat Apple TV 2020 ve Apple Arcade’in ne çeşit tepki ve ne derecede tepki alıcağı bu süreçte belli olucak. Teknoloji Devi Apple ya tamamen bırakıcak ya da bu yolda devam edicek.

Oyun odaklı MacBook!

Öbür yandan Apple’ın “oyuncu MacBook” üzerinde çalıştığı söylenmekte. Apple gibi büyük bir şirketin oyun sektörüne girmesi heyecan verici ama bazı kişiler içinde bir soru işareti. Peki siz nasıl düşünüyorsunuz Apple’ın Sony ve Microsoft’a rakip olsun istermiydiniz.

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Sıradaki içerik:

Apple, ARM Tabanlı Bir Konsol Geliştiriyor Olabilir!